Kilka dodatkowych słów o wirtualnym biurze

Kilka dodatkowych słów o wirtualnym biurze

Z roku na rok usługa polegająca na wynajmie tak zwanego wirtualnego biura staje się coraz popularniejsza. Decyduje się na nią wielu przedsiębiorców. Na czym konkretnie polega ta usługa i czemu warto się na nią decydować? Argumentów przemawiających na korzyść założenia wirtualnego biura jest bardzo wiele. W poniższym artykule przybliżymy, czym tak naprawdę jest ta usługa i czemu warto z niej korzystać, jeśli nie dysponuje się fizycznym biurem.

Co to jest biuro wirtualne?

Mianem biura wirtualnego określa się adres, pod którym rejestrowana jest dana firma, jednak w rzeczywistości nie prowadzi ona tam swojej działalności. Polega to na tym, że firma dysponująca danym adresem udostępnia go przedsiębiorstwu za stosowną opłatą. Dzięki temu przedsiębiorstwo otrzymuje adres, którym może się posługiwać. Ponadto, w ramach wynajmu wirtualnego biura często świadczone są również usługi dodatkowe.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że pod adresem biura wirtualnego w wielu przypadkach rzeczywiście znajduje się biuro, jednak nie należy ono do przedsiębiorcy płacącego za wynajem. W  biurze tym funkcjonuje firma wynajmująca wirtualne biura. W jednym biurowcu udostępnianych może być wiele wirtualnych biur. W takich przypadkach firmy wynajmujące biura wirtualne oferują również obsługę korespondencji. Pracownicy danej firmy odbierają pocztę oraz wykonują skany dokumentów, a następnie wysyłają je do klienta. Niewątpliwie jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Należy jednak w tym miejscu podkreślić, że wirtualne biuro może również być po prostu skrzynką pocztową, a nie realnym biurem. W takim przypadku wirtualne biuro kosztuje zdecydowanie mniej, ponieważ nie obejmuje ono żadnych usług dodatkowych.

Dlaczego warto wynająć wirtualne biuro?

Dla wielu firm wirtualne biuro to rozwiązanie idealne. Mowa tutaj przede wszystkim o najmniejszych przedsiębiorstwach. Z usługi tej często korzystają osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą. W wielu przypadkach pracują oni w domu. Niemniej jednak, aby zarejestrować firmę potrzebny jest adres firmowy. Oczywiście można wykorzystać adres domowy, jednak dla wielu osób jest to kłopotliwe i niekomfortowe. Rzecz w tym, iż adres firmowy trzeba podawać w wielu miejscach, a także udostępniać publicznie. Każdy z nas chciałby natomiast zachować prywatność we własnym domu. Ponadto, bardo niewygodna jest sytuacja, gdy domowa skrzynka pocztowa jest zatykana przez korespondencję firmową. Więcej znajdziesz także na stronie https://wirtualne-biuro.eu.

Kolejna zaleta wirtualnego biura, to uzyskanie prestiżowego adresu. Niektórzy nie doceniają kwestii tego, jak istotny jest prestiżowy adres firmy. Bardzo często adres wirtualnego biura to adres w centrum dużego miasta czy też w innej prestiżowej lokalizacji. Jeżeli przedsiębiorca podaje taki adres swoim kontrahentom czy też potencjalnym kontrahentom bądź klientom, od razu postrzegany jest bardziej profesjonalnie.

Ostatnia zaleta to kwestia obsługi poczty, o której była już mowa wcześniej. Dzięki temu, że przedsiębiorca wynajmuje wirtualne biuro, już nie musi samodzielnie odbierać poczty i przeglądać jej w celu wyselekcjonowania istotnych przesyłek. Otrzymuje on skany, których analiza zajmuje decydowanie mniej czasu.