Budownictwo to branża z przyszłością

Budownictwo to branża z przyszłością

Dynamiczny rozwój na rynku nieruchomości, nowe inwestycje kolejowe oraz drogowe – to wszystko sprawia, że to właśnie budownictwo jest jedną z prężniej rozwijającej się branż w Polsce. Warto się nią zainteresować, będąc na etapie planowania kariery. Pracodawcy przyciągają kandydatów bardzo atrakcyjnym wynagrodzeniem, jasno wytyczoną ścieżką kariery oraz pozapłacowymi benefitami.

Co ciekawe z badań wynika, że niemal czterech na dziesięciu polskich pracodawców planuje wzrost zatrudnienia. Jest to trend naturalny, który już obserwujemy od dobrych kilku lat. Dane te czynią budownictwo jedną z branż najbardziej atrakcyjnych dla kandydatów do pracy. Kolejne badania pokazują, że najłatwiej będzie można znaleźć pracę właśnie przedstawicielom budowlanej branży. To ich niedobór na rynku pozostaje wciąż największy.

Warto zacząć już na studiach

Na pewno warto rozważyć karierę w budowlanej branży. Nie chodzi tylko z uwago na dużą ilość inwestycji oraz wiele wyzwań. Przede wszystkim należy branżę tą wziąć pod uwagę z uwagi na to, że jest bardzo otwarta na ludzi młodych i rzeczywiście oferuje im możliwość rozwoju. Przygotowuje także dla nich ciekawą oraz z góry wytyczoną ścieżkę kariery. Warto się związać z tą branżą już na etapie studiowania. Możemy przecież korzystać z możliwości udziału w stażach jak i także w praktykach. Dzięki nim się właśnie zyskuje jakże cenne stanowisko w tejże branży. Na pewno warto, ponieważ się tu stawia na rozwój wszechstronny pracowników. Mają umożliwione zdobywanie kolejnych etapów kariery. W bardzo wielu firmach kierownicza kadra w przewadze zdecydowanej składa się ze specjalistów, którzy wywodzą się bezpośrednio z firmy.

Poziomo oraz pionowo

W budowlanej branży się awansuje na dokładnie dwa sposoby. Może to być awans poprzez poszerzenie się zakresu obowiązków jak i także poprzez obejmowanie stanowisk hierarchicznie wyższych. Firmy z tego właśnie sektora inwestują w sam rozwój kadr. W ten sposób przygotowują dla swoich pracowników bardzo bogate pakiety rozwoju zawodowego oraz osobistego. Regularnie w tym celu organizują czy też zapewniają szkolenia zewnętrzne zawodowe lub też kursy językowe. Firmy także umożliwiają swoim pracownikom podjęcie studiów. Podczas zajęć pracownicy się dokształcają w swoich dziedzinach oraz zdobywają wiedzę z całkiem nowych obszarów, które wykorzystywane mogą być w ramach ich obowiązków służbowych.

Inwestowanie w kompetencje

Należy jednak widzieć o tym, że pracodawcy z sektora tego przykładają bardzo dużą wagę do miękkich kompetencji. Liczy się tutaj determinacja w dążeniu do celu, kreatywność, realizacja zadań w określonym czasie, umiejętność organizacji, zaangażowanie w realizację zadań, otwartość w kontaktach, sumienność czy też umiejętność współpracy w zespole. Zatem bardzo zainwestować jak najwcześniej w te wszystkie kompetencje. Każda inwestycja tego typu na pewno się zwróci i to z nawiązką. Nic zatem nie tracimy. Możemy tylko zyskać i to naprawdę bardzo, ale to bardzo wiele.

Zobacz również

Informacje o tworzywach konstrukcyjnych i nie tylko znajdziesz na stronie http://poliplex.com.pl/ – dowiedz się więcej